Aktualności

Spotkania Made in Poland: polski design na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane

Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane zaprasza na kolejne spotkanie „Made in Poland”. Tym razem będzie to niezwykłe spotkanie z wyjątkowym polskim designem i jego twórcami. 

 

25 sierpnia w LET’S ART Concept Store w budynku Państwowej Galerii Sztuki przy sopockim Molo, o godzinie 17.00 odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Made in Poland: Polski Design w Sopocie, specjalna atrakcja dla wszystkich zainteresowanych sztuką i wystrojem wnętrz, którzy szukają czegoś oryginalnego, jak i zawodowych architektów. 

 

Będzie to okazja do spotkania z najlepszym polskim designem - w LET’S ART Concept Store można podziwiać niezwykłe projekty Oskara Zięty: zjawiskowe lustra – zwane Taflami, które od czerwca tego roku można zobaczyć w nowojorskim Museum of Modern Art (MoMA) a także model krzesła PLOPP (Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem), który trafił m.in. do stałej kolekcji Centre Pompidou w Paryżu jako jedno z dwunastu krzeseł, które zmieniły współczesny design i przyniósł polskiemu artyście wiele nagród. 

 

Oskar Zięta jest również twórcą ultralekkich i niezwykle funkcjonalnych mebli i płyt, czyli Systemu 3+. To właśnie w otoczeniu minimalistycznego designu polskiego architekta  prezentowana jest cała ekspozycja Concept Store. Podczas spotkania przedstawicielka marki Zięta - Małgorzata Udala opowie o kosmicznych technologiach, w których projektant tworzy swoje najbardziej niekonwencjonalne pomysły.

 

Na miejscu będą także twórcy polskiej marki Chors, którzy zaprezentują swoje minimalistyczne i eleganckie lampy, oraz opowiedza o pasji tworzenia światła. Koncepcję impregnowanego, wodoodpornego papieru woven paper przybliży jedna z kreatorek marki Pandamito, mającejw swojej ofercie nowoczesne torby, plecaki i akcesoria. 

 

W sklepie czeka na Was wiele oryginalnych przedmiotów, zarówno znanych i niszowych marek. Do końca wakacji możecie kupić w specjalnych, promocyjnych cenach w ramach festiwalowego Summer Sale!

 

Tego samego dnia, wieczorem 25 sierpnia w cyklu Made in Poland w kinach plenerowych w Sopocie, Zakopanem i Giżycku zaprezentujemy film Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało“, nagrodzony wieloma wyróżnieniami, w tym Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie za najlepszą reżyserię. 

 

Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane to codzienne projekcje filmów i moc atrakcji przez całe wakacje. Na wszystkie wydarzenia i projekcje w ramach festiwalu wstęp wolny!

« Pokaż wszystkie wiadomości

znajdziesz nas na: