Aktualności

Mega hit „Everest” już dziś w naszych kinach

 

 

Spektakularny thriller akcji zabierze Was w śniegi najbardziej niedostępnego szczytu Himalajów, gdzie każdy błąd może kosztować życie, gdzie największy wysiłek, na jaki stać człowieka, nie dorasta sile natury…

 

Oparty na prawdziwych wydarzeniach, brawurowy, pełen nieprawdopodobnych efektów wizualnych film „Everest” opowiada historię jednej z najtragiczniejszych wypraw w historii himalaizmu. Wszystko działo na szczycie podczas wyprawy w 1996 roku, kiedy to dwie grupy himalaistów połączyły siły, by zmierzyć się z siłą natury. To film o granicach ludzkiej wytrzymałości – psychicznej i fizycznej. Zapis walki ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walki o tlen i przetrwanie, wreszcie – walki o człowieczeństwo. 

 

Polska premiera filmu „Everest” odbyła się podczas 11. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem. Ci, którym udało się dostać się na projekcje (a łatwo nie było!) na pewno nie żałowali. A już dziś specjalnie dla widzów naszego festiwalu wyświetlimy ten zapierający dech w piersiach film przy zakopiańskich Krupówkach, na sopockim Molo i w Ekomarinie w Giżycku. 

« Pokaż wszystkie wiadomości

znajdziesz nas na: