Aktualności

Roy Andersson - mistrz surrealizmu zaprasza na gałąź, na której siedzi - do wspólnego przyglądania się groteskowej aktywności człowieka i porozmyślania o istnieniu.

 

"Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu" - surrealistyczna komedia, która została okrzyknięta przez krytyków filmowych mistrzowskim domknięciem trylogii absurdu Roya Anderssona, na którą złożyły się filmy 'Do ciebie, człowieku" i "Pieśni z drugiego piętra". Dwaj domokrążni sprzedawcy, Sam i Jonathan, jak współcześni Don Kichot i Sancho Pansa zabierają widza na wędrówkę przez kalejdoskop ludzkich losów. Podróż ta pokazuje piękno jednych chwil, błahość innych, humor i tragedię, które tkwią w ludziach, wielkość człowieczeństwa i jego kruchość. Tytuł nawiązuje do ptaków z obrazu Breugla „Myśliwi na śniegu”, które z wysoka obserwują świat i wydają się myśleć: Kim są ludzie? Za czym tak gonią?

 

Najnowsze dzieło szwedzkiego reżysera, nagrodzone Złotym Lwem na MFF w Wenecji możecie obejrzeć dziś o 21:00 na Krupówkach w Zakopanem i o 21:30 na sopockim Molo.

 

Udanego seansu !!

 

« Pokaż wszystkie wiadomości

znajdziesz nas na: