Aktualności

Tomasz Schuchardt spotkał się z widzami festiwalu w Sopocie

Projekcje najpopularniejszych polskich filmów oraz spotkania z wielkimi gwiazdami - to czwartki „Made in Poland“ na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane.

 

W czwartek 11 sierpnia, przed projekcją filmu „Chemia“ z publicznością festiwalu w Sopocie spotkał się Tomasz Schuchardt – odtwórca głównej roli męskiej oraz Katarzyna Sarnowska – scenarzystka filmu.

 

Niezwykle utalentowany młody aktor opowiedział o swojej roli u boku Agnieszki Żulewskiej, grającej młodą kobietę chorą na raka. Film oparty jest na prawdziwej historii zmagania się z nowotworem Magdaleny Prokopowicz, żony reżysera filmu Bartka Prokopowicza. „To dla mnie bardzo osobisty film, Magda przez lata była moją agentką“ – mówił aktor.

Jak zapowiadał reżyser, film nie miał być dosłowną ekranizacją wydarzeń z życia Magdy. „Jednak kiedy Agnieszka do kolejnej ze scen ogoliła głowę na łyso, Bartka ścięło z nóg. Takie emocje towarzyszyły nam na planie“ – mówiła Kasia Sarnowska, dla której ten trudny tekst był debiutem scenariuszowym.

Nie zabrakło również anegdot z dzieciństwa Tomasza, spędzonego na Pomorzu, w wiosce przy dawnej granicy Wolnego Miasta Gdańska. Publiczność mogła dowiedzieć się, co dla aktora znaczy morze, kiedy po raz pierwszy wyruszył  w szeroki świat i co jest jego kotwicą, trzymającą na powierzchni mimo wielkiej kariery. Spotkanie w kawiarni festiwalowej „Koło Molo“ poprowadziła Magdalena Felis  dziennikarka Gazety Wyborczej i Urody Życia – partnerów festiwalu Orange Kino Letnie. To już kolejne wydarzenie w sierpniu, odbywające się w ramach czwartkowych projekcji tematycznych „Made in Poland”. 4 sierpnia z widzami festiwalu spotkali się Filip Bajon i Katarzyna Figura, przybliżając kulisy powstawania filmu „Panie Dulskie“.

 

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

 

Orange Kino Letnie to codzienne projekcje najciekawszych filmów oraz moc atrakcji przez całe wakacje.

Na wszystkie wydarzenia i projekcje w ramach festiwalu wstęp wolny!

« Pokaż wszystkie wiadomości

znajdziesz nas na: